Stěny mobilního domu lze vymalovat stejně jako klasický byt

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte mobilní dům, ale nejste si jistí, zda chcete žít v prostoru, který někdo navrhl a vy ho nemůžete změnit? Tak to dnes však již není. Při výběru mobilního domu máte nespočet možností. Pokud si nevyberete z modulových domů, není problém vytvořit vám mobilní dům na přání.

 

Skvělé je, že firmy nabízí klientský servis. Poradí vám nejen s financováním, ale také s výběrem. Představí výhody a nevýhody jednotlivých řešení. A ani do budoucna vás nenechají ve štychu. Pokud si vyberete mobilní dům konfigurovaný na míru, můžete si být jisti, že vám firma nabídne možnost pravidelných kontrol během realizace domu.

Celoroční mobilní dům

Kvalitní vymalování mobilního domu.

 

Buďte si jisti tím, že stavba bude zhotovená jen z certifikovaných materiálů. Klient si může vždy vybrat nejen venkovní, ale také vnitřní vzhled. Pokud si tedy přejete klasické stěny, které je možné vymalovat interiérovou barvou, není problém.

Jak vytvořit trendy a pohodové bydlení?

Vzhledem k tomu, co se v posledních letech ve světě děje, je vhodné se soustředit na tvorbu pohodlného domova, kde je možné relaxovat a dobít potřebnou energii. Vhodné je tedy obklopit se teplými a klidnými barevnými odstíny od jemných pastelových tónů až po šedé v kombinaci s jasnějšími barvami. Jde o to, dodat do života trochu radosti a smíchu.

 

Aktuálně je in žlutá barva. Je to barva dobré nálady, slunce, světla a tepla. Jemné žluté odstíny působí neutrálně. Hodí se tak skvěle i do menších prostor. Odstíny žluté se navíc skvěle kombinují se zemitými tóny. Vaše domácnost tak bude působit vesele a přitom klidně, útulně a teple.

 

Stejně jako žlutá je moderní modrozelená či zvlášť modrá a zelená. Pokud vás tyto barvy neoslovily, je tu ještě jedna možnost, jak zůstat trendy. V kurzu je totiž také šedá a oranžová. A upřímně šedivou nikdy nic nezkazíte, protože ta out pravděpodobně nikdy nebude. A v ostatních odstínech můžete volit nikoli výmalbu, ale doplňky, které lze vyměnit. Pokud zvolíte šedo-oranžovou variantu, pak kupte oranžové světlo nebo polštář. V případě zelené vám pomohou nejen doplňky, ale také živé květiny. Ty domu dodají život a blízký pocit přírody.

 

V kurzu jsou i vzory, do malého prostoru se však nehodí

Interiéroví designeři tvrdí, že se čím dál tím více projevují sociální a kulturní posuny. Trendy jsou tak letos také měkké textury a různé vzory. Na ty si však v malých prostorách dejte pozor. Vzory se hodí především do prostorných místností. Volit například váleček nebo vzorovanou tapetu do malé místnosti není příliš vhodné.

 

Pokud přeci jen chcete vzor na stěnu použít, volné jemný vzor. Ideálně však zkuste u vzorů zůstat jen u doplňků jakou jsou koberce, polštáře nebo obrazy. Stěny raději vymalujte jednou barvou, případně několika odstíny jedné barvy. Na strop vždy volte světlejší barvu, stěny mohou být o něco tmavší.

 

Malování nechte na profesionálech

 

Přemýšleli jste o tom, že si vymalujete sami? Nechte to raději na profesionálech, pro které je malování bytů denní chleba. Ono to sice vypadá zcela jednoduše, ale ve skutečnosti na vás při malování čeká spousta nástrah. Chcete udělat strop a stěny jinou barvou nebo minimálně jiným odstínem? Není jednoduché udělat rovnou hranu. Pro profíka je to však hračka.

 

Stejně tak si profesionálové lépe poradí se zakrytím věcí, které mají zůstat čisté. Jedno je jisté, profesionální malíři po sobě nezanechají téměř žádný nepořádek. Po jejich odchodu nebudete vědět, že se v bytě něco dělo. Poznáte to jen podle krásně barevných stěn, které budou vonět novotou.

 

Pokud se však rozhodnete vymalovat sami, čeká na vás po samotné výmalbě ještě nepříjemný čas strávený úklidem. Je nutné všechno otřít, vyluxovat, vytřít. A věřte, že sami naděláte mnohem více nepořádku. Výsledek přitom nikdy nebude vypadat tak skvěle a peněz také moc neušetříte. Pokud tedy koupíte kvalitní barvy.