Oprava betonové podlahy od těch, kteří tomu rozumí

Dávno pryč jsou doby, kdy byl beton brán jako materiál určený jen pro průmyslové haly, výrobny nebo skladiště. Dnes už je základem i pro podlahy v rodinných domech, garážích nebo pro části zahrad.

Jenže když je beton špatně namíchán a špatně zpracován, pak je zaděláno na problém do budoucna. A ten vyřeší jen oprava betonové podlahy. A někdy ani ta ne. Tyto problémy a vady mohou mít podobu prasklinek, pozvolného drolení materiálu až ulamování celých kusů kamene. Deformace plochy a její vratkost je už jen logickým vyústěním. Tehdy bývá většinou lepší začít nanovo, protože oprava by byla pouhým záplatováním problému.

Kvalitní surovina jako základ

Problém s betonem nastává tehdy, když se do něj přidává všechno možné. I v případě dobrého zpracování na místě je pak výdrž materiálu snížena a naopak radikálně zvýšena náchylnost k vadám. Ačkoli je beton vnímán skoro jako nesmrtelný materiál, i on si žádá jednou za čas nějakou pozornost, potažmo údržbu.

Ovšem u starého a protkaného prasklinami se znečištěným povrchem se o opravě skoro nedá mluvit. Opravné přípravky by na špinavém povrchu stejně nedržely. Ale i z takového betonu se dají občas použít slušnější kusy na nový základ.

Průzkum přímo na místě

Náš odborný pracovník provede na místě prohlídku a sdělí vám úroveň poškození podlahy. Následně budou stanoveny další kroky pro přesnou proceduru opravy betonové podlahy. Varianty postupu závisí na typu betonu, podlahy a konkrétních vadách.

Zpravidla se jedná o reparační hmoty, které dobře přilnou k původnímu povrchu, pokud je čistý. Z toho je jasné, že čistota materiálu je naprostým základem pro jakoukoli opravu betonové podlahy. Máme ale výkonné průmyslové vysavače, takže tohle není problém.

Oprava samotná

Pokud jsou v betonu dilatační spáry či podlahové vytápění, používáme na spravení lehčí beton. Nezatíží podklad a vede perfektně teplo.

Je možné setkat se i s případy, kdy samotný beton ničím netrpí, ale na jeho povrchu se přesto objevuje betonový prach. Obvykle to způsobuje součin přetěžování materiálu a špatných přírodních vlivů. Oprava betonové podlahy je pak snadná – prašnost vyřeší penetrace povrchu, zbytek případně dodatečná vrstva, jejíž nanesení je už jednoduché.

Lesklý či matný

Závěrečné broušení následuje po každé opravě betonové podlahy. Ta samotná vyžaduje při skutečně kvalitním provedení hodně času a pečlivosti. Broušení odstraňuje i zašlou špínu, se kterou normální prostředky nehnou. Povrch jde ale spíše do matu – pokud chcete lesk, samostatné leštění není pro naše lidi problém.

Dejte vědět

Pokud máte o prohlídku nebo vás zajímá něco dalšího, kontaktujte nás na mailu info@udrzbapodlahpraha.cz nebo telefonu +420 732 653 601.