Zámečnictví Praha – Ondřej Bousek

Naše firma zámečnictví Praha je Vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Jako zámečníci působíme v Praze a blízkém okolí již po dobu šesti let. Za tuto dobu jsme získali mnoho zkušeností jak s nouzovým otevíráním dveří a zámků, tak i montážemi a realizacemi zabezpečení ve Vašich domovech, firmách a dalších prostorách. Pravidelně absolvujeme odborná školení, sledujeme nejnovější trendy a možnosti v oblasti zabezpečování a jsme tudíž správnou volbou při řešení prakticky jakéhokoliv problému s dveřmi nebo zámky.

Výměna zámkové vložky

Cylindrická vložka, které se u nás často říká nesprávně zámek, je jedna z nejdůležitějších součástí zabezpečení dveří. Díky ní je možné ovládat – odemykat a zamykat – vlastní zámek ve dveřích. Jako všechny bezpečnostní prvky musí být i vložka certifikovaná a spadat do některé z tříd bezpečnosti. V zásadě existuje šest tříd bezpečnosti. Pro běžné použití v domácnostech či rodinných domech se používají první čtyři. Z toho první a druhá téměř nedisponují bezpečnostním vybavením.

Pravidla a postupy

Výměna vložky může vypadat jako velmi prostá záležitost. Ovšem i ona má své postupy, které je potřeba dodržet pro optimální výsledek jak funkčností, tak bezpečností. Do většiny dveří lze bez obav pořídit cylindrickou vložku ve 3. bezpečnostní třídě. U bezpečnostních dveří je potřeba už 4. třída. Pokud si nejste jisti, obraťte se na naše zámečnictví Praha a rádi Vám pomůžeme s výběrem, výměnou i montáží té správné.

Délka vložky a kování

Dalším podstatným faktorem při výměně a instalaci vložky je její délka. Z bezpečnostního hlediska obecně platí, že vložka nikdy nesmí přečnívat z vnější strany dveří bezpečnostní kování o víc jak 3 mm! Bezpečnostní vložku je možné použít vždy jen spolu s bezpečnostním kováním, protože jedině tehdy je funkční její bezpečnostní vybavení. Někteří výrobci své vložky certifikují pouze pro kombinaci s kováním.

 

Výběr před koupí

Výběr je nutné zvážit ještě před samotnou koupí. V případě instalace vložky do bezpečnostních kování s překrytím vložky jednoznačně doporučujeme využít služby profesionálů.

Cylindrické vložky jsou dnes vybaveny mnoha bezpečnostními prvky. Sem patří např. antibumping úprava, zvýšená odolnost proti odvrtání, odolnost proti vyhmatání planžetou, odolnost proti vytržení válce nebo rozlomení vložky. Je vždy důležité vybrat tu správnou v kontextu s dalšími bezpečnostními prvky.

Například špičková cylindrická vložka 4. bezpečnostní třídy, kterou instalujete na prosklené dveře s běžným zadlabacím zámkem a obyčejným kováním, vám své přednosti nabídnout nemůže. Tudíž je složitá instalace zbytečná. Podobné omyly pak mohou ve svém důsledku fungovat jako pozvánka pro nekalé živly.

Chcete se zeptat?

Máte jakýkoliv problém s dveřmi, nebo zámkem, potřebujete poradit, vyřešit ? Volejte naši linku 773 254 581 !