Gabiony

Gabionové ploty nebo gabiony mohou být pro mnoho lidí velkou neznámou. Jde o drátěnou konstrukci, která je vyplněna kamenem (přírodním nebo lomovým). Jejich životnost se uvádí v období 60 až 80 let, ale závisí na agresivitě prostředí, ve kterém se budou po celou dobu nacházet.

Vlastnosti gabionů

Gabionové ploty fungují jako opěra při zpevnění svahu proti sesuvu, nebo jako plot, zástěna, zeď a jiné obložení. Jedná se o přírodní drenáž, která propouští a absorbuje energii vody a tím tak snižuje tlak na opěrnou zeď. Jejich montáž je velmi jednoduchá a nenáročná. Dají se jednoduše rozšířit nebo napojit dalšími částmi. Jejich realizace je velmi rychlá a dá se provádět i za horších podmínek, např. v zimě. Jsou pružné a tak absorbují i drobné propady podlaží. Nepraskají, nezčernají. Absencí spárové hmoty odpadá praskání a zčernání spár. Na závěr působí gabionové ploty moderním vzhledem a přírodním dojmem.

 

Realizace gabionů

Jejich realizací a prodejem se zabývá firma Gabiony Hranice, která má s nimi víceleté zkušenosti. Nabízí několikaleté zkušenosti s jejich využití, technické poradenství v oblasti výstavby oplocení a zajištění svahů a zdí. Přesnou cenovou nezávaznou nabídku lze zpracovat na požádání, navštivte internetovou prezentaci gabionyhranice.cz a požádejte o kalkulaci gabionových plotů.