Dřevěné příhradové vazníky

Dřevěné příhradové vazníky jsou dřevěné konstrukce sloužící k přenesení zatížení střešního pláště do obvodových nosných konstrukcí. Tyto vazníky dokáží přenést zatížení až do délky 30 metrů, a to bez středových sloupů a stěn. Pro svou variabilitu jsou vazníky velmi oblíbené a získaly podporu mezi investory a projektanty.

Využití příhradových vazníků

Dřevěné příhradové vazníky jsou vhodné pro zastřešení výrobních a průmyslových objektů, pro střechy rodinných domů a nástaveb bytových domů, dále pro zastřešení škol nebo supermarketů a zemědělských staveb

Výrobu dřevěných příhradových vazníků nabízí s instalací po celé České republice firma Izotom. Pila Izotom se dále specializuje na zateplování objektů, a to foukané izolace. Jedná se o minerální vatu, která dokáže snížit ztráty tepla z objektu až o několik desítek procent. Pro své vynikající vlastnosti, jakými jsou nehořlavost, nenáchylnost vůči vnějším vlivům (plísně, škůdci), je jednou z nejoblíbenějších a nejefektivnějších metod zateplení. Dále se zabývá realizací vrtaných studní. Vlastníte-li pozemek a ve Vaší oblasti je vysoká cena za vodné a stočné, tak vlastnit vlastní studnu, je optimálním řešením. Vrtaná studna a její realizace je opět velmi výhodnou alternativou, je cenově dostupná a při pracích není poničena okolní vegetace, tak jako nevzniká odpad – jako foukaná izolace.