Chystáte se malovat? Poradíme vám, co si připravit

Chystáte se malovat? Poradíme vám, co si připravit

Nastal nejvyšší čas oživit smutně vyhlížející barvu na zdi, anebo ji zcela vyměnit za nějakou jinou, ještě neokoukanou? Směle do toho! S malováním je ale spojena předpříprava, kterou pokud nepodceníte, zajistí vám pohodový průběh výmalby a prvotřídní výsledky.

Proto jsme si pro vás připravili jasný přehled toho, co je potřeba před samotným malováním udělat a obstarat. Jak připravit místnosti, zabezpečit nábytek proti nechtěnému pocákání barvou, zkrátka vás seznámíme se vším, co je vhodné vědět před tím, než se vrhnete do akce. A nezapomínejte, na nic nejste sami, náš tým vám milerád pomůže.

Malířství Kašpar

Připravte se na malování.

PŘÍPRAVNÉ PRÁCE

Nemůžete-li z místnosti přemístit věci do jiných pokojů, je důležité je alespoň zakrýt plachtami, fóliemi nebo starými novinami, aby nedošlo k jejich potřísnění. Nezapomeňte vše co nejvíce oddálit od zdí, aby měl malíř ničím nerušený přístup k natírané ploše a dosáhl tak těch nejlepších možných výsledků. Při zakrývání myslete i na dveřní či okenní rámy, zásuvky, radiátory a koberec, ten buď srolujte a odneste, anebo opět překryjte třeba novinami.

ÚPRAVA A PŘÍPRAVA ZDÍ

Pokud vaše zdi pokrývají staré tapety, je nutno je dostat dolů, nejsnáze toho docílíte za pomocí vody a malířské škrabky. Stejnou pozornost musíte věnovat i nerovným povrchům, mokrým místům, zkrátka čemukoliv, co by mohlo ohrozit výsledný vzhled nového nátěru.

SAMOTNÉ MALOVÁNÍ MÍSTNOSTI

Řekněme, že už máte zakryté a zabezpečené vše, co se dalo, zdi jsou také připravené, tak co vás čeká teď? V první řadě si zvolte barvu, do které se následně vaše místnost zahalí. Při výběru nehleďte jenom na odstín, nýbrž i na kvalitu produktu. K barvě je ještě potřeba pořídit kbelík, ve kterém si barvu připravíte, štafle, abyste dosáhli opravdu všude a v neposlední řadě vhodný malířský štětec s válcem.

ÚKLIDPO MALOVÁNÍ

Místnost je již krásně vymalovaná a začíná tak jedna z těch horších částí, úklid. Pokud jste věnovali dostatečný čas přípravě, nebude trvat příliš dlouho, ale pořád to není zrovna dvakrát příjemná záležitost. Kromě vysavače a mopu se vám budou hodit gumové rukavice, hadr, škrabka na sklo a samo sebou čisticí prostředky.

ZÁVĚREM

Jak jsme již zmínili v úvodu článku, s naší pomocí se nemusíte ničeho obávat, obstaráme a zajistíme vše. Od prvotních příprav místnosti, zabezpečení nábytku, přichystání omítek na nové barvení, až po konečný úklid po vymalování. Proto neváhejte a obraťte se na nás.