Antické zeminy florentské

Antické zeminy florentské se používají pro úpravu moderních i klasických interiérů v antickém stylu. Antické zeminy florentské jsou ekologické, omyvatelné, otěruvzdorné a prodyšné. Díky svým skvělým vlastnostem se hojně používají na památkové objekty i na povrch ošetřené sanační maltou. Antické zeminy florentské navodí ve všech interiérech nezaměnitelný styl.

Antické zeminy florentské jsou původně bílým materiálem a probarvují se přírodními barvivy a oxidy ve dvaceti odstínech. U každého odstínu lze zvolit vlastní intenzitu barvy, od světlé, až po velmi tmavou. Požadovaného probarvení se dosáhne smícháním speciální omítky a daného množství barviva.

Antické zeminy florentské jsou vyrobeny z akrylátové suspenze ve vodním roztoku, obohacenou o pigmenty z přírodní pryskyřice. Díky výborné paropropustnosti lze antické zeminy používat rovněž v exteriéru i v místnostech s vyšší vlhkostí vzduchu.

Jak se nanáší Antické zeminy florentské

Antickou zeminu florentskou nanášíme pomocí širokého plochého štětce, krátkými, mírně zaoblenými tvary, vedenými do ztracena. Těmito tahy vytváříme pomyslná písmena V, jedno přes druhé a v různém natočení, dokud zcela nepokryjeme požadovaný podklad, který může místy prosvítat.

Barvu již dále neroztíráme. Vzniklé hrudky i plastické brázdy jsou při aplikaci Antické zeminy florentské žádané. Po mírném zaschnutí uhladíme povrch pomocí plastového hladítka. Následně postupujeme specifickým způsobem. Povrch uhladíme v nepravidelných krátkých tazích, různými směry. Hladítkem vytváříme konečnou podobu malby.