Travertino romano

Speciální dekorativní omítka, Travertino romano, naprosto věrohodně imituje vzhled přírodního kamene a je vhodná do interiéru i exteriéru. Stejně tak se Travertino romano skvěle hodí do koupelen, nebo místo obkladu za kuchyňskou linku. Tato speciální technika se dá aplikovat do moderních i historických objektů. Při aplikaci nevzniká nepříjemný zápach a je svým složením velmi šetrná k životnímu prostředí.

Díky unikátnímu nanášení je Travertino romano vždy naprosto unikátní a díky nejrůznějším odstínům, můžeme vytvořit kovový, sametový či perleťový vzhled i zlatavý efekt. Travertino romano je vyrobeno z mramorových zrn, vyzrálé vápenné mazaniny a písku. Směs zajišťuje maximální přilnavost ke všem druhům povrchů. Travertino romano vyniká vysokou paropropustností, je voděodolný, a odolný vůči plísním.

Jak se nanáší Travertino romano

Před aplikací speciální techniky Travertino romano připravíme povrch tak, že jej zbavíme prasklin a prachu. Následně jej zpevníme penetrací. Poté naneseme pomocí nerezového hladítka vrstvu materiálu a pomocí vtlačování, kartáčem, vytváříme nepravidelnou strukturu. Jde o nepravidelné žilkování a nerovnoměrné prohlubně.

Zasychající povrch vyhladíme pomocí nerezového hladítka a tím dosáhneme zmenšení prohlubní. Vytvoříme strukturu travertinu. Než dojde k celkovému zaschnutí povrchu, znova jej vyhladíme nerezovým hladítkem.

Předem připravené žilkování vytváří věrohodnou imitaci kamene. Pro vytvoření efektu kamenných bloků připravíme drážky v povrchu hranou malé špachtle nebo pomocí šroubováku. Pro voděodolnost aplikujeme ochranný nátěr.

Pro vytvoření speciální omítky používáme výrobky Deco Style Travertin. Jde o stěrkovou hmotu, určenou k vytvoření autentického vzhledu travertinu s vysokou odolností proti nárazům a poškrábání. Materiál ideální pro příjemné a zdravé klima v interiéru a je vysoce paropropustná.