Vrtaná studna jako zdroj pitné vody

Mezi nesporné výhody, kterou vrtaná studna jako alternativa zdroje vody je, patří získání vlastního zdroje pitné vody a tudíž zbavení se závislosti na okolí, městu nebo chatové oblasti. K tomu stačí jen vlastnit dům s pozemkem, kde se provedou práce pro přípravu vrtané studny. Pokud je řeč o pracích, které jsou s tím spojené, tak se nemusí nikdo obávat poničení nebo dokonce devastace okolí, zahrádky, skalky nebo pozemku. Veškeré práce šetrné a okolí je tak minimálně poničené, jelikož instalace vrtané studny probíhá vrtem.

Realizace vrtané studny

Průběh realizace vrtané studny je jednoduchý a probíhá v jednom dni. V předem smluveném termínu je přistavena vrtná soustava na domluvené místo. Poté začnou přípravné práce a samotné vrtání, které obvykle trvá kolem dvou hodin. Po dokončení se hotová vrtaná studna vypláchne a vyvložkuje pažnicemi. Následně se provede atest na pitnou vodu, instaluje se čerpací technika a zhotoví se čerpací zkouška. Také se ověří vydatnost vody při čerpání, jelikož je garantována určitá vydatnost vody. Pokud je vše zdárně dokončeno, celé dílo je předáno spolu s předávacím protokolem zákazníkovi a ten může vrtanou studnu naplno využívat.

Proto pokud Vrtaná studna jako zdroj pitné vody, určitě o této alternativě zdroje vody uvažujte, zcela určitě se to vyplatí.