Finská sauna je ráj odpočinku a relaxace

Jistě všichni známe saunu alespoň z doslechu ostatních. V mnoha zemích je sauna spojována s lázněmi nebo koupelí, které přináší relaxaci a odpočinek. V latinském jazyku slovo lázeň bychom mohli přeložit jako vyloučení bolesti, stejně jako vyloučení veškerého smutku, tedy odpočinek. Obyvatelé starověkého Řecka nejen v lázních a saunách také uspořádali celá přátelská nebo obchodní setkání. Prakticky ve všech kulturách se finská sauna po dlouhou dobu považuje za mimořádně účinný způsob, jak odpočívat, ale projevuje se zde také její blahodárné účinky na naše zdraví.

saunaproject

saunaproject

Pravidelné návštěvy v sauně jsou cenné jak pro prevenci nemocí, tak pro jejich léčbu. Začátečníci v sauně nejdříve obtížně odolávali postupu, ale postupně si na to zvykli. Parní místnost dokonale ovlivňuje celé tělo, včetně nervového systému, kůže a svalů. Účinky sauny jsou opravdu velmi pozitivní. Jak už bylo řečeno, je finská sauna dokonalým relaxačním místem pro naše tělo, ale i mysl, snadněji odbourává stres, a protože se v sauně člověk potí, vyplavují se nejen škodlivé látky, ale také endorfiny, což jsou hormony štěstí, které nám dodávají povzbuzení. Pravidelným saunováním také zvyšujeme obranyschopnost našeho těla a tak v zimních měsících si na nás bacily a chřipka už netroufnou! Velmi pozitivní účinky má finská sauna i jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů a velmi oblíbená je také u sportovců, kteří se oddávají silovým nebo vytrvalostním sportům. Mnoho žen se také oddává saunování a to vzhledem k tomu, že jde o vynikající náhradu za kosmetické procedury, protože parní vyhlazuje vrásky a dodává pokožce zářivý mladistvý vzhled. Je lepší zapomenout na saunu na chvíli, pokud máte vysokou teplotu, zánětlivý proces v akutní fázi, horečku nebo srdeční problémy.

Finská sauna a její používání se ale také nesmí přehánět. Pokud saunu navštívíme zhruba dvakrát do týdne, bude to dostačující.

sauny

sauny

Kvalita sauny je velmi důležitá

V dnešní době není ničím výjimečným si finskou saunu pořídit doma. Jde o určitý druh komfortu, který je ovšem velmi oblíbený. Ve Finsku je sauna v každém domě a patří k tradici finské kultury. My si na toto relaxování začínáme také zvykat. Pokud tedy chceme mít saunu i doma, je k tomu třeba několik faktů, které musíme dodržet. Tak především si musíme ujasnit, kde finská sauna bude zabudována nebo umístěna. Můžeme ji mít třeba na zahradě našeho domu, jako samostatný dřevěný domeček, který nebude omezován prostorem. Nebo si saunu můžeme pořídit do prostoru našeho domu či bytu, a to i v atypickém tvaru. Tady nám spolehlivá firma může vytvořit dokonalý projekt, který využije každý centimetr místa. V mnohých případech se jedná i o dokonalou oázu nestandardního tvaru, kterou jen tak nikde neuvidíme a v kombinaci s různými doplňky, jako jsou například prosklené dveře nebo v těsném sousedství sprcha s hydromasáží, jde o luxus.

Ovšem trh dnes nabízí i saunové kabiny. Jde vlastně o hot;ový výrobek, který stačí jen správně nainstalovat. I tady je výběr velmi široký a to nejen rozměrový, ale i co se týká materiálu, ze kterého je parní kabina vyrobena.

Profesionální firma je nám zde nápomocná

Finskou saunu si můžeme postavit vlastními silami nebo si vše můžeme nechat zhotovit odbornou firmou. Obě varianty mají své pro a proti a záleží jen na nás, jak budeme postupovat. Odborná firma navíc nabízí nejen své profesionální služba, ale také odborné poradenství, množství různého řešení a inspirace již zrealizovaných staveb, mají přehled o současném trhu a jejich mnohaleté zkušenosti jsou jistě k nezaplacení.